Smaragd kameň tromlovaný

Kód: 570
Novinka Tip
Neohodnotené
3,99 €
Skladom

Smaragd tromlovaný okrem nepochybnej krásy má tento zelený kameň veľký vplyv na našu psychiku, zdravie a duchovný vývoj. Jeho farba symbolizuje rast a obnovu na všetkých úrovniach: fyzickej, mentálnej, emocionálnej a energetickej.

Detailné informácie

Podrobný popis

Smaragd nás očisťuje od zlej energie a akýchkoľvek energetických blokád, zlepšuje nám náladu a otvára srdce pre kontakt so svetom.

Nesie kozmickú energiu Venuše - vibráciu krásy, harmónie a lásky. Pomáha nám spojiť sa s prírodou, lepšie jej porozumieť a prijať to, čo nám dáva. Otvára nám to kontakt s duchovnými sprievodcami a vyššími energiami. Jeho zelená farba prináša pokoj a úľavu, učí nás žiť v harmónii s vesmírom a zároveň sa otvára vnútorným - duchovným a fyzickým - materiálnym dobrom.

Smaragd pôsobí ako balzam na telo i dušu. Jeho energia bojuje s lenivosťou, životom bez hlbšieho zmyslu a vedomia, povzbudzujúcou aktivitou, vedomou existenciou a tvorbou. Tento mimoriadny kameň vás tiež posilňuje duchovne a môže udeľovať charizmatické dary. Pomáha vyjsť víťazne aj z najťažších životných útlakov a zmierňuje utrpenie.

Smaragdová voda je dobrá na pečeň a žlčové cesty, zmierňuje pálenie záhy a hojí žalúdočné vredy.

Ak sa čistý smaragd dostane z náleziska na vzduch, väčšinou sa zakalí a popraská. Preto sa impregnuje rastlinným olejom alebo priskyricou, aby sa zaliali jeho vnútorné trhlinky.

Tento drahokam dokáže vraj prezradiť neveru medzi partnermi, tým že zmení svoju farbu alebo praskne.

Podľa litoterapie smaragd posilňuje srdce a celý imunitný systém. Pomáha pri bolestiach hlavy, chrbtice, epilepsii, znižuje krvný tlak a zlepšuje zrak.

Očista: smaragd je citlivý na teplo, nemôže sa čistiť parou a ultrazvukom, snažíme sa ho len veľmi krátko nabíjať na nepriamom slniečku.

Pôvod: Brazília

Rozmer: 3-3,5cm

cena za 1ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: