Larimar náramok

Neohodnotené

Larimar je vzácny modrý kameň, ktorý pochádza z Dominikánskej republiky. Kameň Atlantídy, plávajúci s pokojnými energiami oblohy a mora, je symbolom všetkého pokojného a jasného v tomto svete. Larimar je považovaný za liečivý kameň, podporuje prirodzený proces hojenia organizmu.

Dostupnosť Skladom
Kód: 364
115 € –20 % 92 €
Larimar náramok
Neohodnotené
Larimar náramok - svetnaramkov.sk
Novinka Tip
115 € –20 %

Larimar náramok

Larimar objavil v 70. rokoch minulého storočia Miguel Mendez a nachádza sa na jedinom mieste na svete v Dominikánskej republike. Najprv dostal meno Travelina, potom bol premenovaný po Mendezovej dcére Larisse. Meno “larimar” je kombinácia mena dcéry dominikánskeho majiteľa bane Lari a španielskeho slova pre more, “mar”. Najprv sa myslelo, že Larimar pochádza z mora, ale pochádza z hlbín hôr Barahona. Vyskytuje sa aj pod názvom Modrý pektolit, Dolphin Stone, Atlantic Stone a Setfilias Stone. 

Larimaru sa hovorí aj kameň Atlantíďanov, pretože Dominikánska republika sa považuje za zvyšok Atlantídy.

Nádherné farby Larimaru odzrkadľujú modré a biele odtiene oceánu a oblohy ktoré sa nachádzajú v Karibiku.. Žiadne dva kamene nie sú rovnaké; každý kus je jedinečný, s vlastnou prirodzenou krásou.

Larimar je všeobecne považovaný za upokojujúci kameň, ktorý ponúka mnoho neuveriteľných liečivých síl. Niektorí ju považujú za pomocnú pri komunikácii a spája sa s korunnou, srdcovou, treťou a krčnou čakrou. Mnoho alternatívnych a holistických liečiteľov používa larimar na rôzne fyzické, emocionálne a duchovné liečebné postupy. Larimar podporuje relaxáciu u nositeľa.

Larimar je považovaný za vodný drahokam vďaka svojej výraznej modrej farbe. Jeho rezonancia s oceánom z neho robí príťažlivý výber pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a úľavu od stresu. Larimar umožňuje ľahké ponorenie do stavu hlbokej meditácie. Prirodzenou cestou zvyšuje úroveň uvedomenia a uvádza telo i dušu do harmónie s novými vibráciami. Vyžaruje lásku a prináša kľud a vyrovnanosť.

Dodáva nám vnútornú žiaru a vynáša na povrch vnútornú krásu a intenzitu a do duše vnáša trpezlivosť a pokoj oceánu. Podporuje kreativitu a uvážlivosť aj v časoch veľkého tlaku.

V duševnom živote dokáže larimar odstrániť vsugerované obmedzenia a bloky. Pomáha pri prevzatí kontroly nad vlastným životom. Zvlášť užitočný je pri potláčaní pocitu viny a odstraňovaní strachu. Keď ho budete nosiť v dobách plných stresu a nevyhnutných zmien, dokážete všetkým nepríjemnostiam čeliť s vyrovnanosťou. Na mentálnej úrovni zaisťuje larimar pokojné, jasné a konštruktívne premýšľanie. Podporuje tvorivé schopnosti a dodáva odvahu vrhnúť sa do prúdu udalostí a plávať s ním.

Ako zemský liečivý kameň udržuje larimar spojenie s energiou Zeme. Pomáha ženám naladiť sa opäť na vrodenú ženskosť a obnoviť ich spojenie s prírodou. Keď sa položí na zem, dokáže vyrovnávať nerovnováhu v hladine zemskej energie a likvidovať vplyv geopatogénnych zón.

Astrologické znamenia: Lev

Pôvod: Dominikánska republika

Veľkosť guľôčok cca 7mm

Rozmer náramku cca 18,5cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobný produkt

Turmalín a Larimar náramok - svetnaramkov.sk
Novinka Tip
19,90 € –20 %
13,26 € bez DPH
15,92 €

Náramok čierny turmalín a larimar oddelený s facetovaným hematitom. Turmalín je najsilnejší ochranný kameň, pretože vás môže chrániť pred úrazmi, nešťastím, chorobami a...

Kód: 860