Akvamarín náramok

Kód: 886
Neohodnotené
34 € –3 %
Akvamarín náramok
34 € –3 % 32,98 €
Skladom

Akvamarín je krásny modrozelený kameň s upokojujúcimi a vyrovnávajúcimi vlastnosťami. Akvamarín je kameňom šťastia a večnej mladosti. Slovo „akvamarín“ pochádza z latinských slov pre „voda“ a „more“. Akvamarín sa používa na mnohé liečivé účely. Má vynikajúci účinok na vaše energetické pole a bol dokonca používaný na ochranu počas plavby na mori. Hovorilo sa o ňom, že upokojuje vlny a udržuje námorníkov v bezpečí.

Detailné informácie

Podrobný popis

O akvamaríne existuje veľa mýtov a legiend. Rimania verili, že ak je postava žaby vytesaná na akvamaríne, slúžila na zmierenie nepriateľov a ich spriatelenie. Ďalšia rímska legenda uviedla, že kameň absorbuje atmosféru mladej lásky: „Keď je požehnaný a nosený, spája sa v láske a robí veľké veci.“ Akvamarín bol tiež považovaný za najvhodnejší ranný darček, ktorý dal neveste jej ženích po uzavretí ich manželstva. Gréci a Rimania poznali akvamarín ako klenot námorníka, ktorý zaisťoval bezpečný a prosperujúci prechod cez rozbúrené moria. V stredoveku sa predpokladalo, že kameň znovu prebudí lásku manželských párov. Tiež sa verilo, že robí vojakov neporaziteľnými.

Kameň sa považuje za „všestranný“ liečivý kameň, pretože lieči duchovné a psychologické poruchy, ako aj fyziologické poruchy a choroby. Pomáha človeku byť v lepšom spojení s vnútorným pokojom a je známy svojou schopnosťou upokojovať. Akvamarín je úžasný kameň pre meditáciu, pretože utišuje myseľ a uľahčuje získanie komunikácie z vyšších rovín. Čistením ďalších myšlienok vyvoláva vysoký stav vedomia a duchovné vedomie, a podporuje nezaujatú službu ľudstvu. Ak došlo k nesprávnemu vyrovnaniu duchovných a fyzických tiel, akvamarín ich jemne vyrovná a uvoľní intuitívnu komunikáciu na všetkých úrovniach.

Predpokladá sa, že ten, kto nosí akvamarín, má lepšiu schopnosť jasného myslenia a rýchleho rozhodovania. Okrem toho zvyšuje prístup človeka k odvahe. Podporuje motiváciu a pohodlie v čase intenzívneho fyzického a emočného uvoľnenia. Kameň pomáha a chráni, pripomína nám lásku a starostlivosť v časoch zmien v živote a cieľoch človeka. Pomáha pri podpore duchovného a psychického vedomia, prináša opravu a liečenie jadra duše, pomáha pri hľadaní duše a uzdravuje sa hlboko na všetkých úrovniach. Duchovne sa používa na to, aby priniesol očistenie celej bytosti, pretože umožňuje vnútornému ja lepšie sa riadiť Najvyššími ideálmi a udržiavať pripútanosti k pozemskému svetu v perspektíve. Okrem nápravných hodnôt je to vynikajúci kameň, pomocou ktorého môžete vykonávať zmeny vo svojom živote, vernejšie sa držať svojho vnútorného, ​​duchovného ja a pomôcť si zachovať pokoj a očistiť sa od svojich vlastných vzorcov správania, ktoré znečisťujú samého seba.

V dávnych dobách sa verilo, že dokáže čeliť mocnostiam temnôt a súčasne získavať priazeň duchov svetla. Námorníci ho nosili ako talizman proti utopeniu.

V duchovnej rovine akvamarín zbystruje intuíciu a otvára cestu jasnozrivosti. Skvelý kameň pre meditáciu, navodzuje vyššie stavy vedomia a duchovného uvedomenia. Nabáda svojho majiteľa, aby slúžil prospechu ľudstva.

Čakra: Hrdla 

Astrologické znamenie: Ryby, Váhy, Vodnár, Blíženci

Rozmer guľôčky z prírodného akvamarínu 8mm.

Rozmer cca: 18,5cm

Pôvod: Brazília

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: